В купа поставям каймата и чуквам яйцето.
Добавям лукът настърган на ситно ренде.
Добавям черен пипер и чубрица на вкус.
Хлябът накисвам предварително в купичка с вода. Изтисквам го добре и намачквам с ръце. Добавям го към останалите съставки в купата.
Всички съставки омесвам добре до еднородна смес, от която ще оформям кюфтетата. Самата смес оставям да престои в хладилника поне за час, за да се поемат по-добре всички вкусове и аромати. Така кюфтетата ще са възможно най-вкусни.
След като каймата пресоти, поставям кюфтетата върху решетката на уреда за готвене с горещ вуздух без да ги застъпвам и без да ги овалвам в брашно.
Затварям кошницата. За приготвянето на кюфтетата аз избирам програмата за пържени картофи и температура между 190-200 градуса. Може да изберете температурата ръчно, независимо от избраната програма. Поне така е при моя уред - Тефал ХХЛ.
След около 10-ина минути кошницата се отваря и кюфтетата трябва да се обърнат, за да се сготвят и от долната страна.
За около 20 минути нашите пържени кюфтета са напълно готови без капка мазнина. Може да ги приготвяте до степен на запърженост, която на вас ви допада, както и да раздрусвате кошницата периодично. Както виждате от снимките, моите кюфтета са с доста приятен кафяв загар, напълно сготвени и сочни.